שיטות הטיפול

NLP

Neuro Linguistic Programing , תכנות לשוני עצבי.

N נירולוגי – ב NLP אנו לומדים את העבודה של המיינד, איך אנחנו חושבים, קולטים מידע, ייצוגים סובייקטיביים, קולטנים חושיים, איחסון ניסיון העבר ועוד. הבנת המבנה ואסטרטגיות הפעולה של האדם, מאפשרת גישה ליצירת שינוי מיוחל והכוונה מדוייקת יותר אל עבר המטרה.

L לשוני – מילים משפיעות על כל איזור בחיינו. ב NLP שימוש בתבניות ודפוסי שפה חדשים בזמן המתאים, עוזרים לנו לנוע אל עבר המטרות שלנו והמצב אליו היינו רוצים להגיע.

P תכנות – הפעולות המחשבות והגישה שלנו לניסיון העבר יכולות לעבור תכנות, הערכות וסידור מחדש, בדרך הטובה ביותר בכדי להשיג את המטרות שלנו.

ב NLP לומדים את האני הפנימי של האדם, את הדרך שבו העולם הסובייקטיבי שלו נבנה על סמך הניסיון, את הדרך שכל אחד מאיתנו חושב על הערכים האמנות וניסיון העבר שלו והמשמעות שמעניק להם. על סמך למידה זאת, ויישום טכניקות NLP ניתן להוביל אדם לתוצאות ניכרות בחייו.

שיטת אלבאום

שיטת אלבאום הנה שיטה משלימה לטיפול בלקויות למידה ותפקוד . בבסיס השיטה מתייחסים לארבע מערכות עיקריות, אינטילגנציות, והשילוב בינהן: המערכת הגופנית, המערכת הרגשית, המערכת החשיבתית והמערכת האנרגטית-חושית. השיטה נועדה להתמקד במקור לקושי ולשפר את רמת התפקוד של המטופל בכל תחומי חייו.

הטיפול מותאם אישית ומטרתו להוביל את המטופל לרמת תפקוד טובה יותר בכל אחת מהמערכות בנפרד וביחד. בבסיס הטיפול ישנו שימוש בטכניקות הפועלות על הקשרים בין תנועה לבין תפקוד המערכות השונות. לדוגמא, התמודדות עם ויסות חושי תעשה דרך חיזוק הגוף ומערכותיו השונות, חיזוק תחושת היכולת וכוח הרצון ומשם חשיפה הדרגתית של המערכת החושית לגורם הקושי, תוביל לאיזון ותפקוד טוב יותר בחיי היום יום.

רייקי

רייקי הנה אנרגיית חיים אוניבסרלית הנמצאת בכל מקום ובכל דבר. ריי  = רוח, תודעה אלוהית. קי = אנרגיית חיים. אנרגיה זאת מאפשרת לטפל בעצמך ובאחרים כולל צמחים ובעלי חיים. בטיפול רייקי נותנים דגש על הקשר בין הגוף לנפש ובחשיבות האיזון הרגשי והפיזי אשר מוביל לבריאות, מודעות וצמיחה אישית.

רייקי היא דרך טיפול בטוחה ופשוטה אשר מקדמת ריפוי והתפתחות אישית. היא מטפלת באדם כולו כשלם – גוף, רגש, מחשבה, אנרגיה, ומקדמת השפעה חיובית, שלווה, ביטחון ורווחה נפשית.

בעקבות טיפול ברייקי, מטופלים מדווחים על תחושה של חום, וזרימה נעימה, והקלה בתסמינים שונים. טיפול ברייקי יכולה להיות משולב עם טיפול רפואי או טכניקות תרפויטיות למינהן, להוות תמיכה, להקל על תופעות הלוואי ולקדם ריפוי.

תטא הילינג

תטא היליג הנה שיטה מהירה לשחרור אמונות, דפוסי התנהגות, פחדים, רגשות שליליים וחוויות לא נעימות שחווינו בחיינו.

אנו מתנהלים ברמה מודעת ולא מודעת באופן יום יומי. תטא הילינג מאפשרת לנו נגישות אל האמונות והתכנים הלא מודעים שלנו אשר מנהלים את חיינו מאחורי הקלעים מבלי שנהיה מודעים אליהם.

במהלך סשיין של תטא הילינג המשלב שיחה וטיפול אנרגטי, המטפל מבצע סריקה אינטואיטיבית שדרכה הוא מקבל אינפורמציה לגבי האתגר של המטופל. בעזרת טכניקה פשוטה של שאלות מכוונות ניתן להגיע לאמונות ותכנים לא מודעים המנהלים אותנו, ולהבין אילו למידות ורווח חיובי הביאו אמונות אילו לחיינו ומשם להתקדם לריפוי ושינוי דפוסים והרגלים שמעכבים אותנו.

אקסס בארס

שיטת ריפוי והעצמה, המהווה תהליך אנרגטי שמוביל לשינוי תודעתי, שחרור חסמים לא מודעים, הגשמה, יצירת מודעות חדשה ויציאה מגבולות העצמי המוכר.

הטיפול מתבצע בעזרת מגע עדין ב 32 נקודות בראש המאחסנות אנרגיה שנתקעה באופן לא מודע. אנרגיה זו מורכבת מאמונות, דעות ורגשות שליליים המעכבים אותנו מלהיות אותנטיים ומהאני האמיתי. על ידי לחיצות עדינות על נקודות הבארס אנו הופכים נגישים יותר לשינוי והגשמת הפוטנציאל שלנו.

הטיפול באקסס בארס מרגיע, נעים ומטופלים מדווחים על הקלה והרגשת רווחה נפשית וגופנית.

פילאטיס מזרן ומכשירים

פילאטיס היא שיטה גופנית שנועדה לשפר את תפקוד הגוף, לחזק את מערכות השרירים בגוף כולל השרירים העמוקים והם שרירי היציבה. פילאטיס מהווה שילוב בין גוף תודעה ורגש מתוך לימוד שליטה על התנועה.  ככל שמודעים יותר לתנועה ולהבעה הגופנית, כך עולה בהדרגה המודעות לזמן הווה והחיבור לעצמי ולסביבה.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הוא טיפול במגע המשלב תנועות לישה, לחיצה ומתיחה, ומתבצע מכף רגל ועד ראש. הטיפול חודר לשרירים העמוקים, מסייע להרפיית השריר ומשפר את תפקוד המערכות הפנימיות והיציבה. הטיפול מתאים כמעט לכולם והנו מפיג מתחים.